Методичні об*єднання-

це давня традиційна форма колективної роботи, спрямованої на вдосконалення науково - теоретичної й методичної підготовки педколективу. Усі педагоги працюють в методичних комісіях.

/Files/photogallery/743/DSCN0235.jpg

Методичні об*єднання створені за циклами дисциплін, які входять до навчального плану.

Діяльність методичних комісій багатопланова й різноманітна за змістом, напрямами і формами. Це проведення відкритих уроків, їх самоаналіз та аналіз, конструювання й захист конспектів уроків, ділові ігри, громадські огляди діяльності та звіти викладачів і майстрів, огляд літератури, презентації ідей, методичні консультації досвідчених викладачів, майстрів і керівників з певних тем, розробка і захист програми особистої діяльності з визначеного питання, обговорення результатів контрольних робіт, моніторинг успішності.

Очолює методичні комісії призначений наказом директора голова методичної комісії, який:

* відвідує уроки;

* проводить щотижня наради, присвячені роботі методичної комісії;

* проводить засідання методичної комісії 1 раз на місяць;

* забезпечує готовність шкільних команд до участі в змаганнях, конкурсах, конференціях тощо;

* розробляє щотижневе планування роботи методичної комісії;

* надає заступнику директора школи з навчально-методичної роботи інформацію про результати проведених контрольних робіт, зрізів знань, тематичних атестацій, заліків тощо;

* проводить 2-3 оперативні контрольні зрізи з метою виявлення фактичного рівня предметної підготовки учнів;

* щомісяця: планує діяльність методичної комісії за основними напрямами з метою своєчасного виконання річного плану роботи методичної комісії; проводить засідання методичної комісії; здійснює вивчення якості виконання програм з навчальних дисциплін; контролює реалізацію програм позакласної роботи з предмета, розвиток пізнавальних інтересів учнів; проводить не менш як одну співбесіду з кожним учасником методичної комісії за основними питаннями його професійної діяльності.

За результатами роботи за семестр голова методичної комісії подає аналітичну інформацію до навчальної частини, або інформує раду методичного кабінету школи , або на розширеному засіданні методичної комісії розглядає результати за певний період роботи та визначає мету й завдання діяльності методичної комісії на наступний період. План роботи методичної комісії складають з урахуванням ситуації, що склалася в школі:

* досвіду роботи педагогів;

* результатів успішності учнів з предмета;

* результатів контрольних зрізів;

* нахилів та інтересів викладачів та майстрів;

* завдань викладання даного предмета;

* специфіки науково-методичної проблеми школи;

* стадії інноваційного процесу, який відбувається в школі

Кiлькiсть переглядiв: 2117

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.