В умовах воєнного стану багато хто змушений був покинути свої домівки. При цьому виникає безліч правових питань, пов’язаних із війною – як отримати соціальні виплати, що робити при втраті документів, чи компенсується знищене майно, як бути із трудовими гарантіями тощо.

Нагадуємо, що ведення воєнного стану не призводить до обмежень прав людей на безоплатну правову допомогу, гарантованих Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Звернутися за безоплатною правовою допомогою можна до найближчого бюро правової допомоги, незалежно від реєстрації місця проживання.

Адреси та контакти бюро для уточнення режиму їхньої роботи можна дізнатись на сайті системи БПД за посиланням

https://www.legalaid.gov.ua/tsentry

Також в умовах воєнного стану найзручніший спосіб отримати консультацію – зателефонувати за єдиним номером 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні у межах України)

або звернутися онлайн.

Усі дистанційні сервіси для отримання консультацій тут: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Використане джерело: info@legalaid.gov.ua


Як безпечно пережити воєнний час

Війна є важким випробуванням для кожного з нас. У цей лихоліття нас постійно переслідують стреси, тривога, втома, почуття нетерпіння. Ми іноді відчуваємо, що сили покинули нас і це може вплинути на наше навчання, роботу та життя вдома. На цій сторінці ви дізнаєтесь кілька правил, які допоможуть вам успішно подолати цю стресову ситуацію. Ці правила, звичайно, не в змозі змінити політичну реальність, але вони можуть змінити ваше життя і допомогти вам спокійно пережити воєнний час чи інші не менш стресові ситуації. Дотримуючись цих нескладних правил, ви станете спокійнішим і сильнішим за духом і тілом.

Дотримуйтесь заведеного порядку життя - Звичайне розмірене життя створює острівець безпеки в океані небезпек і бур. Зберігаючи заведений розпорядок дня, ви демонструєте собі та оточуючим, що ви сильні та життєздатні. При цьому ви заявляєте, що продовжуєте жити і сподіватися попри все.

Дотримуйтесь режиму здорового харчування, займайтеся спортом та висипайтеся – У здоровому тілі – здоровий дух. Слідкуйте за своїм здоров'ям, і це допоможе вам успішно пережити лихоліття, не долаючи додаткових проблем.

Виконуйте вправи на розслаблення – Щоденні вправи на розслаблення допоможуть вам подолати стрес і потяг повсякденного життя. Чим регулярніше ви їх робите, тим краще навчитеся розслаблятися і підтримувати природний баланс в організмі. Все це безпосередньо впливає на настрій і душевний спокій. Спробуйте вправлятися кілька хвилин один-два рази на день.

Говоріть про свої почуття з близькими людьми – Почуття подібні до килимів – і ті, й інші потребують догляду та періодичного провітрювання. Якщо ви поділитеся своїми почуттями та переживаннями, то ви знімете з себе їхній тягар і подивіться на них по-новому. Більше того, ви можете з подивом виявити, що й інші люди відчувають те саме, що й ви.

Допомагайте іншим – це можуть бути батьки, діти або друзі, яким потрібно трохи участі чи підтримки. Ви також можете зайнятися добровольчою діяльністю в організації, яка вам подобається. Допомагаючи людям, що оточують вас, ви відчуєте себе набагато краще. Крім того, ви зможете довести собі, що у вас достатньо сил для того, щоб самому впоратися із ситуацією та надати допомогу іншим.

Виділіть час для улюблених занять – Щодня виділяйте час на те, що ви любите: заняття спортом чи мистецтвом, музика, читання, походи та багато іншого. Це допоможе вам відволіктися від важкої реальності і пам'ятати про те, що навіть у важкі часи можна знайти оазис, який зробить життя кращим.


Вправи для дітей та підлітків,які перебувають у стресовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження


Хвилинка психогімнастики


Заняття для розслаблення та зняття напруги

https://youtu.be/6po0yvsy0xQ


Якщо зможеш, повтори

https://youtu.be/178c8e68JcQ


Дихальна гімнастика

https://youtu.be/2yY7YgOvDPU




Як надати первинну психологічну допомогу дорослому, дитині під час війни


Рекомендації психолога для батьків.
Яким чином можна підтримати дитину-підлітка у кризових ситуаціях, які спричиняє війна?


Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною


Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті


Якщо батько чи мати захищає країну



Пам'ятки на літо для батьків та учнів
"Як цікаво провести літо?"

Памятка для учнів на літні канікули

Памятка для батьків на літні канікули (2)

Як цікаво провести літо



До Дня захисту дітей

День захисту дітей (презентація)

Вітання з днем дитини - З днем захисту дітей (відео)



Торгівля людьми

Нормативно-правова база з питань протидії торгівлі людьми

Структури, що допомагають жертвам торгівлі людьми

Людина-не товар! (буклет)

Життя на продаж - Trading Lives (ВІДЕО: https://www.youtube.com/watch?v=3yGUs-F_4cE)





Рекомендації соціального педагога

Корисні посилання для випускників та для тих, хто вже планує своє майбутнє навчання після закінчення школи

Виявлення своїх уподобань за допомогою тестувань:

  • Державна служба зайнятості (Загальні розумові здібності, Аналітичні здібності, Здатність до логічного мислення, Стресостійкість та адаптивність, Здатність до командної роботи, Ваш емоційний інтелект, Яка сфера діяльності Вам підходить тощо) - http://profi.dcz.gov.ua/tests/
  • Тест Голланда (Яка кар’єра підійде саме тобі?) - https://drive.google.com/file/d/1UQzpuC0h7vWNdL-CEeQ5XCNg1z3FvHF9/view
  • Платформа з тестуваннями українською мовою - http://proforientator.info/
  • Тестування Маєрс-Бріггз для визначення типу особистості «16 персоналій» - https://www.16personalities.com/uk

Знайомство з різними професійними сферами:

Популярні портали з пошуку з роботи в Україні:

Долаємо стеоретипи «Чоловік чи жінка?»

Професійна освіта в Україні:

Вища освіта в Україні:


Здоровий спосіб життя (відео)


Батькам щасливих дітей


Галерея "Батькам щасливих дітей"




Рекомендації психолога

Як допомогти випускнику школи обрати професію? Рекомендації психолога для батьків


ПАМ’ЯТКА МЕДІАГРАМОТНОГО ВЧИТЕЛЯ


Як не підхопити погану звичку на карантині. Поради психолога для учнів середніх і старших класів.



Рекомендації психолога.
Як говорити з дітьми про короновірусну інфекцію COVID-19

Діти відчувають наші тривоги і страхи, тому говорити з ними ПОТРІБНО, не замовчувати складних тем і не ігнорувати цікавість дитини.

Про що варто сказати дитині:

1. «Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх – це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклуватися про своє здоров’я та здоров’я інших людей».

2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».

3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити своє здоров’я: дотримуйся карантину, регулярно мий руки з милом, на вулиці одягни маску, обробляй руки антисептиком, не виходь на вулицю без супроводу дорослих, тримай дистанцію 1,5 м. від інших людей. Це тимчасові засоби безпеки, які нас захищають».

4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стане, як раніше».

З метою збереження психологічного здоров’я дітей рекомендую батькам:

1. Обмежте перегляд новин вдома в присутності дитини. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчує себе у ЗАХИСТІ і БЕЗПЕЦІ.

2. Не обговорюйте в присутності дітей найгірші сценарії перебігу подій. Діти нічого не зможуть змінити, вплинути на ситуацію, але будуть сильно переживати.

3. Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії – заспокойте її, поясніть, що ви робите для того, щоб її захистити. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецю, ПОГРАЙТЕСЯ з нею, ПЕРЕМОЖІТЬ всі віруси.

4. Створіть щоденні СІМЕЙНІ РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ НАСТРІЙ у родині: чаювання, спільне читання, перегляд фільму всією родиною.



Рекомендації соціального педагога

П'ять шляхів до серця дитини

Вчимося захищати себе від насильства

Навчіть дітей безпеки

Життя на продаж (буклет)

Сімейний журнал Усвідомлений вибір професії, як запорука життєвого успіху дитини



Великодні забави

Незабаром ми будемо святкувати Великдень. Запропоновані ігри допоможуть не лише цікаво провести час з дітьми, а й сприяють розвитку уваги, мислення, мовного дихання, спритності, кмітливості.

Гра «За двома зайцями»

Перед дітьми кладуть два дерев’яних яєчка. Потрібно третім по них попасти так, щоб вони розлетілись в різні сторони.

Естафета з яйцем

Усі учасники стають у шеренгу. Першому у шерензі дають варене яйце і ложку. Завдання: перенести варене яйце в зажатій в зубах ложці у відерце, яке стоїть в іншій частині кімнати. Перемагає той, у кого більше вдалих спроб.

Шапки

Кожному учаснику гри дають шапку. Коли всі учасники відвертаються, ведучий кладе одній людині в шапку яйце.

Учасники по черзі намагаються здогадатися, в кого в шапці яйце. Хто вгадав – стає ведучим.

Передмухування яєць

Для гри потрібне пусте яйце, яке бажано пофарбувати, щоб воно було справді пасхальним. Усі члени сім’ї діляться на дві команди. Та команда, яка передмухає яйце на бік противника - перемогла.

Знайди яєчка

В цю гру можна грати як всією сім’єю, так і вдвох з дитиною. Дорослий пропонує дитині вийти з кімнати. В цей час ховає в кімнаті яєчка (можна справжні писанки, іграшкові, шоколадні, муляжі). Дитині пропонується знайти і зібрати усі яєчка в корзинку.

Конкурс «Крутим яєчко»

Запропонуйте дітям взяти участь в змаганні. Кожному з учасників дають крашанку. По команді учасники розкручують свої крашанки. Чиє яйце крутиться довше, той і переміг. Переможець забирає яйце суперника.



Рекомендації для педагогів. Як «залишатися в формі» під час карантину.



Вправи для розвитку імітації у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з розладами спектра аутизму



Як провести карантин з користю?

Поради психолога для батьків

Ми на карантині. Від батьків учнів я отримую багато запитань. Як говорити з дітьми про коронавірус? Чим зайняти дітей під час карантину? Як організувати дозвілля дітей?

Я спробую дати відповіді на найпоширеніші запитання.

Говоріть з дитиною.

Спілкування з дитиною є невідємною частиною спільного перебування вдома. Говоріть з дитиною, дитина має відчувати себе частиною подій, що відбуваються навколо неї. Говоріть з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Для дітей, особливо дошкільного і молодшого шкільного віку, хвороба є абстрактним поняттям, а необхідність ізоляції засмучує їх найбільше. Не акцентуйте увагу на «смертельній небезпеці», новинах, сумній статистиці. Розмовляйте з дитиною простою і зрозумілою мовою. Відволікайте її від сумних думок, до речі, і вам це буде корисно.

Якщо ви змушені звернутися до медичного закладу, акцентуйте увагу дитини на те, що дорослі тут для того, щоб її захистити. Скажіть дитині, що ви теж знаєте, як захистити її і себе.

Вчіть дитину дбати про себе

Придумайте веселий спосіб навчити дитину корисних навичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси, тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки, а потім я розповім тобі, як ще ми зможемо перехитрити віруси».

Дотримуйтесь режиму дня

Важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. З відновленням навчання дитині легше буде повернутися до звичного розпорядку дня. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і бажання дозволити їй цілий день сидіти перед екраном телевізора чи мобільного телефона. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.

Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах детальний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, навчання, читання і відпочинку.

Гуляйте на свіжому повітрі.

Прогулянка на свіжому повітрі має стати обов’язковою в режимі дня дитини. Під час прогулянки уникайте контактів з іншими людьми і дотримуйтесь правил карантину.

Спорт

Заняття спортом, ранкова гімнастика допоможуть дитині не лише зберегти своє здоров’я, але й дадуть можливість цікаво і з користю провести час. Батьки є гарним прикладом для наслідування.

Підтримуйте контакт з друзями і близькими

Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров'я.

Використовуйте Skype або інші відеочати. Навчіть своїх родичів користуватися ними, якщо вони не вміють. Спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.

Влаштовуйте спільні розваги

Танцювальна вечірка, тематична вечеря, сімейний концерт, спільний перегляд та обговорення фільму, мультика, спільна гра.

Дитині сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки, вечері, костюми для концерту. Ви можете зробити банери або плакати.

Дайте дитині можливість розважити себе самій

Якщо дитина скаржиться, що їй сумно не спішіть її розважати. Дайте можливість дитині трішки понудьгувати. Саме в такі моменти приходять цікаві ідеї для занять та розваг: помалювати, придумати нову гру, чи просто відпочити. Долучіться до задуму дитини. Якщо дитина не може себе зайняти, запропонуйте їй кілька занять на вибір. Наприклад: відвідати віртуально музеї, зоопарки онлайн, пограти в гру «Крокодил», «Спіймай звук», «Так чи ні?».

Якщо ви хочете, щоб дитина трохи повчилася, то для цього є багато онлайн-платформ.

Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом

Батьки дотримуються різних думок з приводу того, чи можна дитині проводити час на карантині за екранами комп'ютерів, планшетів або телевізорів. Одні дозволяють дитині необмежено використовувати електронні пристрої, щоб розважити її, інші строго обмежують використання гаджетів.

Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент та обмежувати час користування ними. Краще, якщо цей час буде передбачений в режимі дня дитини. Запропонуйте дитині навчальні програми та розвиваючі мультики. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.

Залучайте дитину до роботи по дому

Діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати на стіл, готувати їжу тощо. Спільне прибирання та приготування їжі має стати невід’ємною частиною режиму дня дитини під час карантину.

Робіть з дитиною поробки

Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Це заняття дуже подобається дітям. Окрім того, розвиває креативність, дрібну моторику рук, мислення дитини. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини, газети тощо. Запропонуйте дитині виготовити колаж, сукні для паперових ляльок, фігурки оригамі. В мережі Інтернет ви зможете знайти багато цікавих ідей та шаблонів.

Грайте з дитиною в настільні ігри

Настільні ігри – хороший спосіб цікаво і з користю провести час з дитиною. Вони не лише розвивають комунікативні навички дитини, вчать дотримуватись правил, чекати своєї черги, а й згуртовують сім’ю, викликають в дитини теплі позитивні емоції, залишають незабутні спогади про спільно проведений час.

Спільне читання

Спільне читання – це ще один спосіб провести час з користю. Читання по черзі, буде не таким монотонним і обов’язковим. Година спільного читання буде гарним завершенням довгого дня.

Шановні батьки! Бажаю Вам бачити в карантині не обмеження і незручності, а унікальну можливість провести цікаво і незабутньо час зі своїми дітьми, своєю сім’єю!


Рекомендації для батьків щодо підвищення мотивації навчання учнів підліткового віку

1. Не заважайте підліткові вчитися самостійно.

2. Навчальна праця цікава тільки тоді, коли вона різноманітна. Не повторюйте вдома шкільну систему.

3. Будь-яка людина виконує діяльність із задоволенням тільки тоді, коли вона розуміє, для чого це потрібно. Підліток не знає, де йому можуть знадобитися знання з фізики, хімії, алгебри чи інших предметів? Покажіть ці області. Причому, бажано, щоб знання були затребувані саме сьогодні, так розуміння того, що ці знання будуть потрібні через кілька років, не є мотивуючим чинником.

4. Купуйте цікаві книги («Цікава фізика», «Цікава геометрія»), довідники з різних навчальних дисциплін. Можливо, через інтерес до цих книг сформується інтерес до предмету в цілому. Підтримуйте допитливість своїм інтересом до відкриттів своєї дитини.

5. Не поспішайте полегшити працю підлітка (зробити за нього домашнє завдання, вимагати від вчителя скасувати який-небудь вид роботи). Але і не змушуйте дитину переробляти завдання, виконувати нудну монотонну роботу, заучувати додатково важкий та незрозумілий матеріал. Навчання повинно бути важким, але посильним.

6. Вселяйте в дитину впевненість, що у нього все неодмінно вийде. Розповідайте про те, які проблеми у навчанні виникали у вас в дитинстві.

7. Ні в якому разі не карайте дитину за невдачі у навчанні. Це сприяє зниженню мотивації.

8. Не заважайте дитині самовизначатися, розвиватися.

9. Батькам бажано відмовитися від акцентів, які пригнічують навчальну мотивацію і орієнтування підлітка на отримання оцінки (повинності, матеріальну винагороду, активне наполягання вчитися тільки на «10 - 12» і т.д.).

PS// Пам’ятайте: якщо підліток проявляє небажання вчитися – це не примха, а крик про допомогу. Не лайте, а з’ясуйте причини такої поведінки.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 1355

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.