Заняття із ліплення

у середній групі

Вихователь:

Лісовська Ю. В.

Березівка-2012

Тема: Колобок

Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей ліпити за поясненням, а при необхідності – за наслідуванням, вдосконалювати вже набуті уміння та навички ліпити на картках. Розвивати дрібну моторику пальчиків рук та психічні процеси (мислення, увагу, уяву). Розвивати усне мовлення, слухове сприймання, мовну пам'ять. Коректувати вимову, засвоювати дітьми нові слова та заохочувати до використання їх пасивного словника.. Виховувати працелюбність, охайність та самостійність .

Обладнання: пластилін, дощечки, картон з малюнками, ілюстрації з колобком, картки.

Словник: колобок, жовтий, круглий.

Хід заняття

І. Організаційний момент

- Привітання

- Мотивація навчальної діяльності:

Вих.: Сядьте всі рівненько. Ручки гарно покладіть на парту.

ІІ. Фонетична зарядка (черговий звук П)

а) вимова голосних в русі

А-О-У-Е-І

б) вимова звука П за допомогою рухів

Вихідне положення: різкі рухи (як удар) уперед і в бік, поперемінно то правою, то лівою рукою, яку зігнуто в ліктях, при одночасному вимовлянні складу ПА.

в) вимова складів з рухами

ПА ПО ПЕ ПУ ПИ

ПАПАПАПА

ПОПОПОПО

г) робота над голосом і ритмом

паПА пиПИ

Папа ПИпи

д) робота над мовним диханням

папапапапапа………….

пипипипипипи………...

г) вимова речення

ПАША ПИШЕ

Підсумок фонетичної ритміки:

- На занятті будемо гарно вимовляти звук П і всі звуки.

ІІІ. Мовна хвилинка (повторення робочого матеріалу)

Вих.: Як це називається (пластилін, дощечка)? Що будемо робити?

IV. Мотивація художньо-трудової діяльності

1. Гра «Чарівний мішечок».

2. Розповідь казки «Колобок».

Вих.: Були дід і баба. Зробили вони колобка. Він не захотів у них жити і втік. По дорозі він зустрів зайчика, але той його не з’їв - утік. Так само від вовка та від ведмедя втік. А ще зустрів лисицю. А вона - хитра, обманула колобка і з’їла.

V.Фізкультхвилинка

Хто там, хто вже там стомився

І наліво нахилився,

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Раз, два – всі пірнають,

Три, чотири – виринають,

П’ять, шість – що є сили,

Всі до берега приплили.

VІ. Розвиток художньо-трудових дій

1. Розгляд малюнків з одночасним їх поясненням.

Вих.: Ось подивіться на малюнки. Це хто? (Колобок) А хто тут у нас ще є? (Заєць, вовк, ведмідь, лисиця) А де вони живуть? (У лісі.) І колобок втік у ліс.

2. Пояснення вихователем виконання роботи:

Вих.: Ми сьогодні будемо ліпити колобка. Він круглий, жовтий. Так само, як ви бачили на малюнках, ліпитимете на картоні. У нас на ньому намальована дорога, ліс, квіти. Ми такими ж самими кольорами будемо ліпити.

3. Пальчикова гімнастика

Наші пальчики радіють,

Що робити все уміють,

Танцювати і стрибати,

Малювати й спочивати.

4.. Виконання дітьми дій із пластиліном за допомогою вихователя

Вих.: Візьміть колір, який потрібний для вас. Спочатку потрібно нагріти пластилін - подихати.

Діти виконують вправу на розвиток мовного дихання «Морозець»: зігріти пластилін в долонях, вдихаючи й видихаючи повітря через рот: Х-Х-Х!

Вих.: Молодці! Тепер розімнемо його. Беремо цей пластилін і починаємо «заліплювати» малюнок.

А чого тут ще немає? Це хто? (Колобок). Тепер потрібно зліпити колобка. Якого кольору колобок? Подивіться на малюнок. (Жовтого) А якої форми? (Круглий) Молодці! Візьміть жовтий пластилін, розігрійте, розімніть і скатайте кулю.

Ось є колобок. Покладіть його на доріжку.

VII. Підсумок заняття

Вих.: Що ми робили? (Ми ліпили) Що ми ліпили? (Колобка)

Всі старалися, гарно ліпили. Молодці. А колобок хоче вас пригостити смачним печивом. Тепер відпочивайте.

Кiлькiсть переглядiв: 1449

Коментарi

  • Nanda

    2013-09-10 01:49:18

    This is an arlitce that makes you think "never thought of that!"...

  • Bruna

    2013-09-09 20:23:34

    Is that really all there is to it because that'd be flatbergasbing. http://iyoipccubjb.com [url=http://qnusumcrdf.com]qnusumcrdf[/url] [link=http://xgktkba.com]xgktkba[/link]...

  • John

    2013-09-09 12:55:22

    Home run! Great slgnuigg with that answer!...

  • Elizabeth

    2013-09-08 04:29:34

    I can already tell that's gonna be super heflulp....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.