Заняття з розвитку мовлення "Овочі"
Тема: «Овочі».
Складання трислівних речень з дієсловами: поливає, несе, збирає.
Мета: навчити дітей складати речення за демонстрацією дії та за малюнком; збагачувати словник дітей дієсловами; навчати розуміти фрази з дієсловом збирати в минулому та майбутньому часі;
Закріплювати назви овочів.
Розвивати логічне мислення, уяву, слухове сприймання, тактильні відчуття.
Виховувати позитивні емоції, доброзичливість, любов до праці.
Коригувати вимову.
Обладнання: малюнки із зображенням овочів та натуральні предмети; таблички із назвами овочів та дій; мішечки з овочами, насіння овочів та чорний картон.
1. Організаційний момент.
- Як ви чуєте?
Відповіді на запитання : « Що будемо робити?» («Будемо говорити», «Будемо читати», «Будемо гратись».)
2. Фонетична ритміка (звук С).
аса, осо, усу, есе, ісі
саСа – оса
сасаСа – тут оса
сеСе – несе
сеСЕсесеСЕ – капусту несе
Оля несе капусту.
3. Вправи для розвитку мовного дихання
а) підняти голову вгору-вдих, опустити повільно на груди - видих;
б) зробити вдих із відкритим ротом і на плавному протяжному видиху промовляти (а, о, у)
4. Читання з губ.
Називаю звуки (а, о, в, с, ма, ва, са), слова ( мама, Вова, собака)
5. Слухова зарядка
- Яка пора року? (спряжене читання)
-Пора року весна. (відповіді дітей з наступним спряженим прочитуванням).
- Яка сьогодні погода?
- Надворі тепло.
- Світить сонце.
До нас у гості завітало сонечко, подивіться. Яке воно тепле, усміхнене, ласкаве.
Весною всі люди працюють на городі. Ми з вами також будемо засівати свої грядочки.
6. Вправи для розвитку дрібної моторики рук.
Для того, щоб насінинки краще росли, візьміть їх у свої пальчики, зігрійте теплом своїх рук і засійте свої грядочки, як кому хочеться. (Поставимо грядочки на піднос і відставимо на другий стіл).
7. Психогімнастика.
Діти виходять, присідають.
- Ми маленькі сонечка.
- Ми прокидаємось (встають).
- Вмиваємось, розчісуємо свої промінчики (імітують).
- Високо піднімаємось (піднімаються на пальчики, підносять ручки вгору)..
- Ми велике сонце (показують).
- В нас багато світла і тепла.
- Ми даруємо усім своє тепло (взялися за руки, подивились у очі, посміхнулись, потиснули один одному руки).
- Літаємо над землею і все навкруги освітлюємо і зігріваємо.
8. Закріплення назв овочів.
Розглядаємо малюнок, читаємо речення. На городі ростуть овочі.
- Які ви знаєте овочі? (Діти відшукують на столі малюнки і виставляють на набірному полотні.)
9. Фізкультхвилинка
- Діти, для того щоб наші овочі швидше виросли і дали кращий урожай їх потрібно полити рясним дощиком Уявіть себе краплинками, зберіться разом, мов хмаринка, потупотіть ніжками, спочатку повільно і тихо, а потім – швидше і голосніше, а тоді знову тихо.
10. Гра « Збери овочі».
Подивіться, що виросло на грядці.
Діти відповідають: « Овочі ».
- Ви хочете погратись? ( Хочемо).
- Будемо гратись. ( Спряжена вимова).
- Будемо збирати овочі (Діти читають речення).
- Що означає збирати овочі? (Діти імітують дію).
Роздаю дітям кошики і на слух даю кожній дитині індивідуальні завдання: збирати ті чи інші овочі.
На рахунок один, два, три діти починають збирати овочі.(після виконання завдання веду з дітьми бесіду)
-Що ти робив?(Я збирав картоплю)
-Що ти робила?(Я збирала огірки)
-Що ми робили ?
-Ми збирали овочі(спряжене читання речення)
Підсумок гри (Ми гралися)
11. Індивідуальна робота.
До нас у гості завітала красуня Весна. Принесла чарівні конверти із завданнями, хоче
побачити чи діти вміють складати речення за малюнками.
Роздаю конверти, діти складають речення з деформованого тексту, читають їх індивідуально.
Хто швидше впорався із завданням - даю диференційовані вправи (кросворди, відшукати овочі за описом)
13. Підсумок заняття.
-Діти чого потрібні людям овочі? (Щоб їсти.)
Всі овочі дуже смачні, корисні і багаті на вітаміни, їх обов’язково треба їсти щоб рости
великими та здоровими
-Подивіться, яка виросла морквина (велика ,овальна, жовта, смачна,)
- Хочете її скуштувати? Причастимо і весну.
-Їжте на здоров’я та завжди у всьому допомагайте своїм мамам та бабусям.
Коментарi