Розроблено Лісакович І.М.

Тема: «Права та обов’язки учнів, вчителів та батьків у навчальному процесі»

Для перегляду презентації до заняття жмемо --
- СЮДИ! -

Мета:

навчальна: характеристика та розкриття сутності основних прав та обов’язків учасників навчально-виховного процесу; формування практичних умінь та навичок самостійної роботи на уроці;

виховна: формування і розвиток в учнів національної свідомості, самосвідомості та ментальності, провідних рис громадянина своєї держави;

розвиваюча: розвиток духовних, інтелектуальних, фізичних і творчих здібностей кожного учня, його провідних психічних рис;

корекційна: здійснення корекції зв’язного мовлення, вимови учнів; збагачення словникового запасу учнів.

Основні компетенції:

v використання теоретичних знань в практичних цілях;

v вміння вчитися;

v вміння здійснювати пошук та інтерпретацію інформації;

v вміння співпрацювати та працювати в команді;

v вміння вирішувати проблеми;

v комунікативні вміння (діалогічне та монологічне мовлення);

v ініціативність, творчість.

Очікувані результати:

1. учні пояснюють зміст права на освіту в Україні та висловлюють судження щодо його важливості в житті людини;

2. учні називають учасників навчально-виховного процесу, описують їх права та обов’язки і розв’язують відповідні правові ситуації;

3. учні знають в яких навчальних закладах та за яких умов можуть навчатися діти з вадами слуху;

4. учні висловлюють власні оцінки взаємовідносин і поведінки учасників навчально-виховного процесу.

Форма заняття: урок

Тип уроку: комбінований

Основні терміни та поняття: права, обов’язки, навчальний процес, Статут, право на освіту, профіль.

Обладнання: журнал обліку успішності, картки із завданнями, підручник, презентація.

Міждисциплінарна інтеграція:

№ з/п Предмет Тема
1 Історія України «Особливості розвитку української культури. Освіта. Недільні школи в Наддніпрянській Україні..»
2 Всесвітня історія «Культура народів світу у ХVІІІ - наприкінці ХІХ ст. Освіта»»

ПЛАН ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:

№ з/п Основні етапи заняття Методи навчання та контролю Методичне забезпечення
І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП
1. Взаємне вітання Наявність слухових апаратів Журнал класу
Перевірка відсутніх
Перевірка готовності учнів до роботи
Мовна хвилинка (Слайд 2)
ІІ. ОСНОВНИЙ ЕТАП
2. Перевірка домашнього завдання «Знайди термін» «Встав пропущене слово» (Слайд 3, 4) Картки
Актуалізація опорних знань Відповіді на поставлені питання (Слайд 5)
Повідомлення теми і плану уроку План 1. Права та обов’язки учнів. 2. Права та обов’язки вчителів. 3. Права та обов’язки батьків Запис теми та плану в зошит (Слайд 6, 7)
Мотивація пізнавальної діяльності Читання зі слайду вголос (Слайд 8)
Сприймання нового матеріалу Словникова робота Робота з підручником Робота зі схемами Робота з презентацією Гімнастика для очей Повідомлення учнів (Слайд 9) Підручник (Слайд 10, 11) (Слайд 12) (Слайд 13) (Слайд 14) Повідомлення
Узагальнення матеріалу Робота з картками (Слайд 15)
ІІІ. ПІДСУМКОВИЙ ЕТАП
3. Підсумок уроку Оцінка виконання домашнього завдання учнями. Самооцінка учнями своєї діяльності на уроці. (Слайд 16)
Повідомлення домашнього завдання Запис домашнього завдання (Слайд 17)

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

1.1 Взаємне вітання

1.2 Перевірка відсутніх

1.3 Перевірка готовності учнів до роботи

1.3.1 Наявність слухових апаратів

1.3.2 Наявність навчального приладдя

1.4 Мовна хвилинка (Слайд 2)

1.4.1 Вимова чергового звука в різних позиціях

1.4.2 Сприйняття на слух слів, словосполучень, речень

II. ОСНОВНИЙ ЕТАП.

2.1 Перевірка домашнього завдання. (Слайд 3)

Методи

2.1.1 «Знайди термін»

2.1.2 «Встав пропущене слово»

Слово вчителя

Сьогодні ми з вами будемо вивчати нову тему. Але спочатку перевіримо як ви виконали домашнє завдання.

Подивіться будь ласка на слайд, знайдіть терміни, які ми вивчали на минулій темі. Зараз кожен з вас отримає картки із реченнями. Ви повинні уважно прочитати їх і вставити пропущені слова, які ви знайшли. На виконання у вас є 4 хв. Після вирішення завдання картки здайте мені.

Виконали? Дуже добре! Перевіримо чи правильно ви знайшли слова. (Слайд 4)

У словах, що ви їх знайшли, є черговий звук? Прочитайте правильно. Повторіть.

2.2 Актуалізація опорних знань. (Слайд 5)

Методи

2.2.1 Відповіді на поставлені питання.

Слово вчителя

Давайте разом згадаємо, що ми вивчали минулого уроку.

Які нові слова ви вивчили?

Де можуть навчатися діти?

Де можуть навчатися діти зі втраченим слухом?

Де навчаєтесь ви?

2.3 Повідомлення теми та плану уроку. (Слайд 6)

Слово вчителя

Записуйте, будь ласка, нову тему: «Права та обов’язки учнів, вчителів та батьків у навчальному процесі» і план уроку, за яким ми будемо працювати.

План

1. Права та обов’язки учнів. (Слайд 7)

2. Права та обов’язки вчителів.

3. Права та обов’язки батьків.

Прочитайте чітко і правильно тему та план уроку. Повторіть ще раз. Знайдіть черговий звук і правильно вимовте слова з ним.

2.4 Мотивація пізнавальної діяльності. (Слайд 8)

Слово вчителя

Після вивчення цієї теми ви будете знати:

· які права та обов’язки є в учнів

· які права та обов’язки є у вчителів

· які права та обов’язки є у батьків

Тому працюйте на уроці активно, бо знати свої права та обов’язки – це захистити себе від проблем.

2.5 Сприймання нового матеріалу.

Методи

2.5.1 Словникова робота

2.5.2 Робота з підручником

Слово вчителя

Тема нашого уроку дуже цікава. Оскільки ви дуже часто стикаєтеся з нею кожного дня. Перш ніж безпосередньо перейти до розгляду питань плану, запишімо нові слова, які потрібно вам знати щоб оволодіти темою уроку. (Слайд 9)

З’ясуємо хто ж є учасником навчального процесу. Відкрийте книжки на сторінці 68 і знайдіть хто працює та навчається в школі. Прочитайте правильно. Повторіть. Знайдіть слова з черговим звуком.

Методи

2.5.3 Робота зі схемами на презентації.

Слово вчителя

Тепер розглядаємо перше питання нашого плану «Права та обов’язки учнів».Я вам демонструю малюнки, а ви повинні здогадатися, яке право та обов’язок учня мається на увазі. Прочитайте основні права та обов’язки, які має учень. Повторіть, знайдіть черговий звук. (Слайд 10, 11)

Методи

2.5.4 Робота з презентацією (Слайд 12)

Слово вчителя

Учасниками навчального процесу є також і вчителі. Вони працюють в школі і навчають учнів. Вони також мають свої права та обов’язки. Розглянемо з вами друге питання нашої теми «Права та обов’язки вчителів»

Методи

2.5.5 Гімнастика для очей (Слайд 13)

Слово вчителя

Зараз ми трішки відпочинемо, активно відпочинуть ваші очі. Слідкуйте за Карлсоном і будемо працювати далі.

Методи

2.5.6 Читання повідомлень (Слайд 14)

Слово вчителя

Ми чудово попрацювали. І розглянемо наше останнє питання плану «Права та обов’язки батьків». Це питання нам розкриють учні….

2.6 Узагальнення матеріалу. (Слайд 15)

Методи

2.5.7 Робота з картками

Слово вчителя

Отже, яку тему ми сьогодні вивчали? Давайте повторимо, які права та обов’язки мають учні, вчителі та батьки. Зараз я роздам вам картки із завданням вам потрібно стрілочками з’єднати право з тим кому воно належить.

IІІ. Підсумковий етап.

3.1 Підсумок уроку. (Слайд 16)

3.1.1 Оцінка виконання домашнього завдання учнями.

3.1.2 Самооцінка учнями своєї діяльності на уроці.

Слово вчителя

Ми всі чудово попрацювали на уроці, отримали багато нових знань. А зараз підведемо підсумки. Хочу оцінити виконання домашніх завдань учнями ….

Всі інші отримують оцінки за роботу на уроці. Отже, як ви працювали: На повну силу! Добре! Не на повну силу!

Скільки балів ви собі поставите.

3.2 Повідомлення домашнього завдання (Слайд 17)

3.2.1 Запис домашнього завдання

Слово вчителя

Запишіть у щоденники домашнє завдання:

1. Вивчити на пам'ять словник нової теми.

2. Опишіть органи учнівського самоврядування вашої школи з їхніми правами та обов’язками.

3. Назвати документи в яких говориться про освіту.

Кiлькiсть переглядiв: 986

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.