Повернутися до звичайного режиму

Людина починається з добра.

Вихователі:Громушко Є.М.

Римарчук М.А.

Тема : Людина починається з добра.

/Files/photogallery/787/еврнап.jpg

Мета: На прикладах змісту казок віршів та оповідань донести до свідомості учнів, що доброта – найкраща риса характеру людини. Ознайомитися з поняттям «доброта». Формувати моральні основи дитячої особистості. Розвивати культуру мовлення, спілкування і поведінку учнів, спостережливість, уміння висловлювати свої власні судження. Розвивати вміння розрізняти погане від доброго, вміння правильно оцінювати себе та інших, вчити бачити позитивні якості у людини. Сприяти вихованню доброї, чуйної, лагідної людини. Виховувати в учнів бажання творити добро, здатність боротися проти зла, виховувати доброту сердець: чуйність, ніжність, милосердя, повагу, гідність; виховувати учнів на кращих традиціях української ментальності.

Хід заняття:

Ведуча

Добрий день дорогі друзі! А день сьогодні добрий тому, що людським теплом і добротою зігріваються серця.

Який у вас настрій? Передайте його виразом обличчя. Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм із товаришами.

Тему заняття ви дізнаєтесь, коли послухаєте старовинну легенду про мудреця і подумаєте над його словами.

(Легенда)

Ведуча

Як ви гадаєте, що мав на увазі мудрець, коли відповів чоловікові (від самої людини залежить, житиме метелик чи помре).

Ведуча

Правильно. Але в цих мудрих словах є ще один зміст: від людини залежить, чого у світі стане більше – добра чи зла. Отже, сьогодні ми поведемо розмову про чесноту, без якої світ став би жорстокішим, підступним і злим, про доброту, поговоримо про добро, добрі вчинки і добрих людей.

Мудрець сказав: живи, добро звершай

Та нагород за це не вимагай.

Лиш в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра.

(тема вивішується на дошці)

/Files/photogallery/787/пкверн.jpg

Визначення очікуваних результатів.

- Як ви розумієте вислів «Людина починається з добра»?

- Що ви очікуєте від сьогоднішньої виховної години?

-

Дізнатися:

- що таке добро;

- що означає бути добрим;

- чим відрізняється добро від зла;

- чи можна людину примусити бути доброю

- як стати добрішим і творити більше добрих справ

Визначення понять «добро» і «доброта».

/Files/photogallery/787/ернр - Копія.jpg

Ведуча

А тепер давайте поміркуємо, що означають слова «добро» і «доброта»?

Добро – корисна справа, вчинок.

Доброта – чутливість, стан душі людини, що спонукає творити добро.

(дошка)

- А що означає бути добрим? (висловлювання думок дітей)

- Правильно, бути добрим – це значить допомагати один одному в біді, дарувати радість знайомим і незнайомим людям, захищати молодших і піклуватися про старших. Це вміння бачити, відчувати того, хто потребує нашої допомоги, наших добрих слів і вчинків. Треба вчитися не бути байдужим, творити добро.

- Як ви думаєте, чи можна прожити без доброти? Чому? (без доброти люди були б злі, жорстокі, байдужі, було б важко так жити)

- На що на вашу думку, схожа доброта? Мені, здається, на тепле ласкаве сонечко, а вам? (вчитель вивішує на дошку сонечко, на якому у вигляді усмішки написане слово «доброта»).

- Які людські якості ви віднесли б до доброти (діти називають, а вихователь вивішує навколо сонечка промінці з назвами людських якостей: щирість, вдячність, щедрість, привітність, милосердя, терпимість).

Гра «Відшукай свої риси характеру» (які риси характеру хочу мати).

Інтерактивна вправа «Гарячий стілець» (Як ви будете поводитись у таких випадках)

Розрізнення понять добро і зло.

Казка «Метелик і Квітка»

Оцінка добрих і злих вчинків.

- Як подружилися Квітка і Метелик?

- Що хотів зробити хлопчик? Як ви оцінюєте його вчинок?

Що запропонувала Хлопчику Квітка?

/Files/photogallery/787/пке.jpg

- Про що свідчить вчинок Квітки?

- Як ви думаєте, як би вчинив на місці квітки Метелик?

- Чому ви зробили такий висновок?

Визначення якостей характеру героїв казки.

(На дошці вивішуються малюнки із зображенням Квітки, Метелика і хлопчика. Серед поданих назв якостей характеру діти вибирають ті, які характеризують героїв казки (добрий, вірний, підступна, хитра, злий, милосердний, щедрий, байдужий, лагідний, жорстока)).

Діти діляться для роботи в групах. Капітан кожної групи обирає конверт із завданням де пропонуються знайти вихід із певної проблемної ситуації

Фізкультхвилинка

Збери прислів’я

Ведуча

Тільки народ може створити так багато прислів’їв про добро. Ще наші діди-прадіди своєю мудрістю вчать нас правильно творити добро.

Створення дерева доброти. Складання плану добрих справ

/Files/photogallery/787/еаонь - Копія.jpg

Ведуча

Під нашим сонечком доброти виросло чарівне дерево. Чого не вистачає на ньому? (листочків).

Дійсно листочків. На партах у вас зелені листочки. Щоб наше дерево ожило, напишіть на листочку, яку добру справу ви зробили і листочок прикріпіть до дерева. Ось і подивимось, оживе наше дерево чи ні.

(робота дітей)

Ведуча

Подобається вам наше дерево? Давайте прочитаємо, які добрі справи ви зробили. (вихователь зачитує записи)

Молодці! Це дерево добрих справ вже виросло під нашим сонечком доброти. А тепер посадимо друге дерево, щоб воно ожило від добрих та милосердних справ нашого класу і в кінці року ви зможете зробити висновок про свої вчинки та справи.

/Files/photogallery/787/авапр.jpg

А які добрі справи ви можете ще зробити? (діти пропонують план добрих, милосердних справ)

Співставлення досягненої мети з очікуваними результатами.

Діти діляться на групи. Капітан команди починає розмотувати клубок із словами: «На виховній годині я дізнався…», потім передає клубок наступному. Таким чином утворилося коло, кожна дитина дає змогу висловитися і відбувається співставлення осягненої мети з очікуваними результатами.

Ведуча

Поспішайте, друзі, робити добро! Нехай ніколи не затьмарить вашу душу зла справа. Хай тепло ваших сердець зігріває всіх: і рідних і друзів, і навіть незнайомих людей. І тоді настане час, коли ви зможете сказати:»Я роблю важливу справу – приношу людям радість!».

/Files/photogallery/787/креор.jpg

Учень

Врятує світ краса –

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало,

Бо скільки всюди зла –

Людина вже не та.

То ж, люди, на Землі,

Спішить добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

Найвища наука життя – мудрість. А найвища мудрість – бути добрим. Доброта й чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді – це завжди було у характері українського народу. У наших традиціях споконвіку зберігалася звичка наділити прохаю чого, прихилити подорожнього, надати допомогу немічному, заступитися за беззахисного і скривдженого.

Але що потрібно зробити для того, щоб ці згадані добрі звички і традиції, оте, всенародне милосердя, що здавна було властиве нашому народові, зберегти навіки.

Даруйте людям радість, робіть їм добро, не чекаючи віддачі. Робіть добро тим, з ким, ви можливо, зустрінетесь раз у житті. Пам’ятайте, що все повертається, як бумеранг. Добро – добром, зло – злом!

Люди! Будьмо трішечки щедрі серцем в ім’я добра, людяності, справедливості. Милосердя повинно бути оцінкою совісті кожного з нас.

Кiлькiсть переглядiв: 3994

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.